Praca z drukarką 3D.

Realizując kolejne zajęcia z Laboratorium Przyszłości, przystąpiliśmy do wykorzystania drukarki 3D - Zortrax M200 Plus.  Do wydruku przedmiotów 3D skorzystaliśmy ze Skriware Academy czyli części laboratorium edukacyjnego SkriLab oferowanego przez Skriware.

SkriLab to autorskie rozwiązanie Skriware łączące pracownię druku 3D, robotyki oraz programowanie w spójne laboratorium edukacyjne stanowiące doskonałe wyposażenie szkół.
Praca z drukarką 3D rozpoczęła się od wybrania modeli ze Skriware Academy, gdzie znajdują się setki pomysłów na ćwiczenia z wydrukowanymi modelami 3D. Podczas druku wybranych przedmiotów, na wbudowanym ekranie drukarki mogliśmy zobaczyć podgląd modeli zapisanych w pamięci drukarki oraz śledzić czas do zakończenia wydruku.