Historia Szkoły

Historia szkoły rozpoczyna się w 1972r., w którym to wybudowany został budynek placówki. Uroczyste otwarcie nastąpiło 22 lipca tego samego roku. Placówka nosiła wtedy nazwę Szkoła Podstawowa w Owczarkach a jej dyrektorem był: Edmund Jaworski. Później tą funkcje pełnili także Anna Martyniec, E. Kostuchowski, Henryka Reder, Elzbieta Tryjankowska, Halina Kowalczuk, Dorota Tadajewska - Sysko. Obecnie szkołą kieruje Lidia Rodzaj.

2 lipca 1976r. Owczarki, Wielkie Tarpno, Część Pastwisk, Węgrowa i Sadowa włączono do Grudziądza i placówka stała się szkołą miejska, nadano jej numer 4. Uczęszczali do niej uczniowie klas I - VIII z osiedla Owczarki oraz wsi Kłódka oraz Grabowiec.

1 września 1999r. uchwałą nr. VII/2/99 Rady Miejskiej Grudziądza przekształcono placówkę w szkołę sześcioletnią.

14 października 2003r. po blisko dwuletnich przygotowaniach szkole nadano imię por. Zbigniewa Kruszelnickiego ps. "Wilk" i przekazano sztandar, który ufundowali Teresa i Zdzisław Knabel. W tym dniu odsłonięta została także na holu szkoły tablica pamiątkowa poświęcona patronowi szkoły Z. Kruszelnickiemu. W uroczystości brali udział m.in. przedstawiciele władz samorządowych, oświatowych oraz liczne delegacje organizacji kombatanckich.