Sterowanie sygnalizacją świetlną z płytką Arduino.

Arduino - co to jest i jak zacząć? - Sklep AVT
W ramach projektu Laboratoria Przyszłości wszystkie szkoły podstawowe w Polsce zostały wyposażone w mikrokontrolery oraz podstawowe elementy elektroniki. Warto więc poznać ich możliwości i wykorzystać podczas pracy z uczniami. Na lekcjach informatyki w klasach ósmych, tak ciekawy i rozwijający kreatywność uczniów sprzęt, został wykorzystany do tworzenia ciekawych projektów elektronicznych.

#laboratoria przyszłości

Na platformie tinkercad, uczniowie wykonali i przetestowali obwód elektroniczny, sygnalizację świetlną. Do sterowania obwodem należało wykorzystać płytkę Arduino i odpowiednio ją zaprogramować. Dużą frajdę sprawiło uczniom przetestowanie programu w praktyce, podczas montażu sygnalizacji z wykorzystanie programowalnej płytki Arduino i zestawu elementów elektronicznych. Święcące diody LED zgodnie z zaplanowaną kolejnością, potwierdziły prawidłowość wykonanych obwodów i poprawność zapisanych programów.