Laboratoria Przyszłości i Dzień Umiejętności.

W poniedziałek, 15 kwietnia, w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Umiejętności. Uczniowie mogli uczestniczyć w przygotowanych przez nauczycieli i rodziców, ciekawych zajęciach i warsztatach. Podczas realizacji tych zadań wykorzystaliśmy w znacznym stopniu zakupione, w ramach Laboratoriów Przyszłości, różne pomoce dydaktyczne.

W warsztatach technicznych „Majsterkowanie”, uczniowie wykorzystali następujące narzędzia stolarskie: piły, pilniki, imadła i wkrętarkę ręczną. Przeprowadzono również warsztaty szycia na maszynie zakupionej w ramach Laboratoriów Przyszłości. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz projektowania i wydruku przedmiotów na drukarce 3D. Klasy młodsze pracowały z zestawem LEGO® EDUCATION BRICQ MOTION PRIME oraz konstruowali z klocków SkriKit własne modele. Wykorzystanie wyposażenia zakupionego w ramach Laboratoriów Przyszłości mocno z aktywizowało, uatrakcyjniło i uaktywniło pracę uczniów w tym dniu.