Drukarka 3D.

Urządzenie 3D Zortrax M200 - Opinie i ceny na Ceneo.pl
Realizując kolejne zajęcia z Laboratorium Przyszłości, rozpakowaliśmy i zapoznaliśmy się z instrukcją, budową i wyposażeniem zakupionej drukarki 3D. Zortrax M200 Plus to zaawansowana drukarka 3D gotowa do pracy zaraz po rozpakowaniu. Urządzenie można obsługiwać manualnie przez intuicyjny ekran dotykowy lub zdalnie, przez sieć Wi-Fi lub Ethernet.

Na wbudowanym ekranie można zobaczyć podgląd modeli zapisanych w pamięci drukarki. Praca z drukarką 3D rozpoczyna się od przygotowania modelu. Następnym krokiem jest uruchomienie programu Z-SUITE. W tym celu pobraliśmy najnowszą aktualizację oprogramowania Z-SUITE. Program ten służy do przygotowania modelu do druku poprzez wygenerowanie rozumianego przez drukarkę formatu .zcode, czyli modelu podzielonego na poszczególne warstwy, które drukarka odczytuje jako schemat ruchu ekstrudera w poziomie oraz ruchu platformy w pionie. Z-SUITE służy również do wyboru rodzaju materiału, z którego ma powstać drukowany obiekt oraz zmieniania i dostosowywania ustawień wydruku takich jak: wielkość modelu, wysokość warstwy, typ wypełnienia i budowę struktur podporowych. Tak przygotowany plik jest gotowy do druku.

Przed uruchomieniem drukarki przeprowadziliśmy autopoziomowanie platformy roboczej zgodnie z instrukcją obsługi. Autopoziomowanie platformy to procedura, która polega na sprawdzaniu odległości między dyszą a pięcioma polami znajdującymi się na platformie roboczej i dokręcaniu lub luzowaniu śrub kalibracyjnych.