Modelowanie brył 3D.

Tinkercad to darmowy program do modelowania 3D online, który działa w przeglądarce internetowej. Odkąd pojawił się w 2011 roku, stał się popularną platformą do tworzenia modeli do druku 3D, a także wstępem do konstruktywnej geometrii bryłowej w szkołach.
Realizując program "Laboratoria Przyszłości", uczniowie klas ósmych i siódmych rozpoczęli, na lekcjach informatyki, samodzielne projekty modeli brył geometrycznych do wydruku 3D.

Tinkercad wykorzystuje uproszczoną metodę konstrukcyjnej geometrii brył do konstruowania modeli. Projekt składa się z prymitywnych kształtów, które są „lite” lub „dziurki”. Łącząc ze sobą bryły i otwory, można tworzyć nowe kształty, którym z kolei można przypisać właściwość bryły lub otworu. Oprócz standardowej biblioteki kształtów pierwotnych, użytkownik może tworzyć własne generatory kształtów za pomocą wbudowanego edytora JavaScript.
Za pomocą programu Tinkercad uczniowie wyeksportowali modele w formacie STL, gotowe do druku 3D.

#laboratoriaprzyszlosci