PROJEKT "Z KULTURĄ MI DO TWARZY"

W krainie legend.

Wanda Chotomska – Legenda o warszawskim Bazyliszku | D z i e c i ę c y  ŚWIAT...Children's World

Klasa 4b wraz z Wychowawcą wybrała do realizacji moduł I "W krainie muz", zadanie nr 25, „W krainie legend” – zapoznanie z wybraną legendą, stworzenie ilustracji lub inscenizacji na jej podstawie.

Pod koniec kwietnia czytaliśmy na języku polskim legendę o warszawskim bazyliszku, uczniowie też w trakcie lekcji nieco wcześniej zaznajomieni zostali z zawodami związanymi z teatrem. Połączyli te dwa zagadnienia, pracując w 9 i 10-osobowych grupach nad przygotowaniem przedstawienia teatralnego inspirowanego legendą o bazyliszku. Uczniowie samodzielnie przygotowali scenariusz, kostiumy, scenografię, rekwizyty, w trakcie lekcji odbywali próby do swoich przedstawień i ostatecznie 15 maja każda z grup prezentowała swoją teatralną wizję legendy.