Parę słów o programie „Ratujmy Ziemię” i akcji „Sprzątanie Świata”

Ratujmy Ziemię. Wielka księga zabaw - Ceny i opinie - Ceneo.pl

Problemy ekologiczne są ogromne i na pewno nikt nie zrobi wszystkiego, ale każdy może zrobić chociaż trochę. Każdy najmniejszy gest, szczególnie ten w skali lokalnej, ma bardzo duże znaczenie w skali globalnej. To przekonanie o słuszności podejmowania działań ekologicznych oraz jeden z kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022, tj. „Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne”, stało się punktem wyjścia do opracowania i realizacji w naszej szkole programu edukacyjnego dla klas 1 – 3 „Ratujmy Ziemię”. Działania w ramach programu będą towarzyszyły uczniom przez cały rok szkolny. Na początek - akcja „Sprzątanie Świata”.

W ramach programu, na przełomie września i października uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata”. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów udało nam się nazbierać wiele worków pełnych odpadów, które zalegały w pięknym parku przy naszej szkole. Sprzątanie uświadomiło uczniom, że wszystkie porzucone w lesie odpady, np. plastikowe butelki, foliowe torebki czy papierki po cukierkach stwarzają zagrożenie dla środowiska przyrodniczego.

Serdecznie dziękujemy naszym najmłodszym ekologom za zaangażowanie w akcję!
„Myślę, więc nie śmiecę!”

Opracowała: Joanna Marks