O bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Bezpieczna droga do szkoły - Aktualności - Policja.pl
W związku z nadejściem jesieni i pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi, przypominamy naszym uczniom o bezpiecznym poruszaniu się w ruchu drogowym, w szczególności w drodze do i ze szkoły. Klasa 4a wzięła udział w spotkaniu z p. pielęgniarką, podczas którego przypomniano o koniecznych środkach ochrony dla licznej grupy uczniów, którzy przyjeżdżają do szkoły na rowerach, takich jak kask, ochraniacze na łokcie, kolana czy dłonie, czy elementy odblaskowe podczas jazdy na rowerze. Uczniowie dowiedzieli się, jak prawidłowo zaregować w razie wypadku, brali także udział w ćwiczeniach praktycznych z bandażowania i zabezpieczania urazów.

ZAPAMIĘTAJ!KAMIZELKA ODBLASKOWA OSTRZEGAWCZA CE NA ROWER 6970198684 - Allegro.pl

Do szkoły idź zawsze główną drogą. Nie przechodź "na skróty” przez miejsca ustronne, którymi chodzi mało osób.
Jeśli nie ma chodnika idź poboczem z lewej strony jezdni.
Przez ulicę przechodź w miejscach wyznaczonych, na pasach, zawsze na zielonym świetle.
Jeśli chcesz przejść przez jezdnię w miejscu gdzie nie ma sygnalizacji świetlnej, zatrzymaj się, rozejrzyj się lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo i gdy nie ma zagrożenia, wejdź na jezdnię.
Jeśli idziesz z kolegami po chodniku, unikajcie biegania blisko krawędzi jezdni, jeśli idziecie poboczem to zawsze gęsiego.
Spokey, Kask rowerowy damski, FEMME, zielony, rozmiar XL - Spokey | Sport  Sklep EMPIK.COM Rower dziecięcy FOGO Sokudo 20" - Dadelo.pl
Gdy do szkoły dojeżdżasz rowerem musisz posiadać:

Z przodu światło białe lub żółte
Z tylu światło czerwone
Przynajmniej jeden sprawny hamulec
Elementy odblaskowe dodatkowe rozmieszczone na wysokości między 30 a 90 cm nad poziomem jezdni
Sprawny dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy
Miej głowie kask.

Bezpieczna jazda na rowerze - zasady <<<KLIKNIJ TUTAJ.