22 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi - napis - Printoteka.pl | Paper decorations diy, Education,  Classroom

22 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Dbajmy o nasza planetę !
Jak co roku 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Mimo tego, że pracujemy zdalnie, każda klasa aktywnie włączyła się w tę akcję.

Klasy czwarte przygotowały plakat pt."Przywróć naszą Ziemię", a klasa piąta "Energia- zmieńmy źródła". Uczniowie klas siódmych i ósmych spisali się na medal i przynieśli do szkoły surowce wtórne. Dzięki nim udało się uzbierać: 420 kg makulatury, 910 sztuk plastikowych butelek, 7 kg baterii i aż 11760 nakrętek ! Natomiast klasy szóste uczciły ten dzień "literacko" i i przygotowały krótkie "ekologiczne" wierszyki:

Gdy ty śmieci segregujesz
Uwierz mi, nie pożałujesz!
Nasze dobro zmienia świat
A Ty jesteś tego wart!

Nasza Ziemia ukochana!
Dbajmy o nią już od rana.
I wieczorem i w południe
Dookoła będzie cudnie
Posegreguj swoje śmieci
Bo to wygląd Ziemi szpeci!

Dziękujemy za Wasz wkład w obchody tego święta.
P. Hanna Mrozińska i Małgorzata Puczkowska

Na lekcjach plastyki uczniowie również właczyli się w akcję i wykonali plakaty przypominające o tym ważnym dla nas dniu.