BeCreo - sygnalizacja świetlna.

Uczniowie klasy ósmej na kolejnych lekcjach informatyki kontynuowali pracę z zestawami BeCreo. Zadaniem uczniów było wykonanie projektu A02 – sygnalizacja świetlna, z serii „Inteligentne miasto”.
W zaprzyjaźnionym miasteczku system do sterowania ruchem na skrzyżowaniu uległ awarii. Zanim system zostanie naprawiony i ponownie uruchomiony, zadaniem ucznia jest pomóc mieszkańcom opanować chaos na drodze.

Zadania dla ucznia:
Przypomnij sobie jak sterować diodami. Napisz program, który zaświeci każdą z diod w kolejności czerwona, żółta, zielona. Napisz program sterujący sygnalizatorem świetlnym dla kierowców. Zapalaj diody w takiej kolejności w jakiej zapalają się światła dla kierowców na prawdziwym skrzyżowaniu.

Zadanie dla ucznia: Zbuduj cztery funkcje, tak aby każda z nich była odpowiedzialna za uruchomienie świateł w jednym z czterech stanów tj. czerwone, czerwone z żółtym, zielone, żółte. Następnie wywołaj utworzone funkcje w odpowiedniej kolejności. Pamiętaj o dodaniu przerw czasowych pomiędzy wywołaniem poszczególnych funkcji.

Uczniowie bardzo sprawnie i bardzo dobrze pradzili sobie z wykonaniem poszczególnych zadań.