PROJEKT "Z KULTURĄ MI DO TWARZY"

"Siła bajek" - kolejne zadanie z modułu III, w ramach realizacji projektu "Z kulturą mi do twarzy".

"Siła bajek" to kolejne zadanie z modułu III wykonanwe w ramach realizacji projektu "Z kulturą mi do twarzy".

Siła literatury jest niezwykła. Czytanie wartościowych książek uwrażliwia, pomaga dostrzec aspekty wcześniej niezauważone. Niezwykle czytelnym przykładem pozytywnej komunikacji wychowawczej jest lektura „Mały Książę”. „Mały Książę” to utwór wyjątkowy, który porusza serca, mobilizuje wyobraźnię, rozbudza radość i entuzjazm życia. Na podstawie tej szczególnej baśni, klasa 7. przygotowała przedstawienie. Podczas pracy nad projektem uczniowie utożsamiali się z postaciami i ich historią, rozwijali umiejętność abstrakcyjnego patrzenia na świat, tak, aby zauważać jego dobro i szlachetność, tak, aby uświadomić sobie co w życiu jest najważniejsze i najbardziej wartościowe. Do zabawy zaprosił nas Mały Książę, który uczył nas szacunku i miłości do innych, pomógł nam rozwinąć nasze kompetencje społeczne, przypomniał nam jak ważna w życiu jest tolerancja i odpowiedzialność za własne czyny.