PROJEKT "Z KULTURĄ MI DO TWARZY"

Moduł IV Kultury Świata „Herbatka u Królowej” - zadanie 18 w ramach realizacji projektu "Z kulturą mi do twarzy".

We wszystkie październikowe czwartki w bibliotece szkolnej odbywały się spotkania pt.„ Herbatka u Królowej”.

Uczniowie czuli się w bibliotece jak w królewskich komnatach, poznawali kulturę angielskiego picia herbaty. Degustowano kilkanaście rodzajów herbat. Uczestnicy spotkań zachowywali się jak rodzina królewska - preferowali herbatę liściastą Earl Grey i Assam. W przypadku uczniów klas młodszych zdarzało się złamanie zasady królewskiego przyjęcia - delektowano się herbatkami owocowymi. Na zajęciach zwracano uwagę na sposób nakrywania stołu, na stosowny strój, właściwe zachowanie się i kulturę picia serwowanych herbat. Wybrano także mistrzów  ceremonii herbacianej oraz znawców  faktów z życia i panowania Elżbiety II.