^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Szkoła Podstawowa Nr 4 w Grudziądzu

Gry i zabawy na świeżym powietrzu

Zima to czas bajkowy – magiczne święta z choinką (dawno za nami) i prezentami od Świętego Mikołaja, ferie zimowe Znalezione obrazy dla zapytania zabawy na śniegu gifi wiele, wiele dni, które można spędzić bardzo aktywnie na świeżym powietrzu, na śniegu. Mamy sporo białego puchu, mroźne, słoneczne poranki i mamy ferie. Prawdziwa zima jest tylko i wyłącznie wtedy, kiedy jest śnieg –  każde dziecko to wie.Dlatego kiedy spadł pierwszy śnieg nasi uczniowie również mieli okazję podczas zajęć wychowawczych, wychowania fizycznego spędzić czas na zabawach na śniegu, integrując się ze swoimi rówieśnikami z klas.

  

A świeży śnieg to świetny materiał do uprawiania zimowych sportów i kreatywnych zabaw z rodziną na świeżym powietrzu. Z myślą o wszystkich, którzy kochają białą zimę tak, jak my, przygotowaliśmy listę kreatywnych, zimowych zabaw, które warto zrealizować, np. podczas ferii zimowych lub weekendu.

 

Jazda na nartach lub snowboardzie (sankach) – najpopularniejszy sport zimowy na świeżym powietrzu i śniegu to oczywiście narty/snowboard. Jeżeli planujecie rozpocząć fascynującą przygodę z dwiema deskami lub tylko jedną, zapraszamy do nauki.

Snowpark – dla bardziej zaawansowanych narciarzy/snowboarderów, młodych i rządnych adrenaliny śmiałków przygotowaliśmy miejsce, które z pewnością wprawi ich w zachwyt. W snowparku czekają: poręcz spadowa, Box prosty, Butter Box, Box rainbow, Box disaster, Wallride.

Kulig - jeżeli w rodzinie są chętnyi do biegania z sankami zachęcamy do udziału w kuligu.

Lepienie bałwana – bałwan może mieć klasyczną budowę i składać się z trzech kul – największa na i średnia na tułów, najmniejsza na górze jako głowa i oczy z węgla, nos z marchewki i patyki jako ręce. Bałwan może mieć kształt i postać, jaką sobie wymyślicie. Jeśli Wasze dzieci są starsze lepienie bałwana można nieco utrudnić, np. wyrzeźbić ulubioną postać z filmu, bajki lub z rzeczywistości. Z bałwankiem koniecznie trzeba zrobić pamiątkową sesję zdjęciową i wkleić na Facebook’a, można też przesłać do nas.

Anioły na śniegu – wystarczy położyć się na śniegu i robić pajacyki w pozycji horyzontalnej. Do tych czynności polecamy odziać się w nieprzemakalne stroje. Dla uatrakcyjnienia zabawy można przeprowadzić konkurs na najpiękniejszego anioła. Zanim ogłosimy zwycięzce, któremu trzeba wręczyć nagrodę – polecamy kubek gorącej, słodkiej czekolady lub ciasto (w kawiarni u Tekli, mmmniam) wprowadźmy dodatkowe utrudnienie – ozdobienie anioła, np. igłami ze świerków lub innych dostępnych pod ręką materiałów.  Po ukończonym dziele należy wstać, otrzepać się i voila – anioł gotowy.

Budowanie igloo – klasyczne igloo budujemy ze śniegu, najlepiej zmrożonego. Zima w tym roku jest dosyć kapryśna, dlatego my zbudowaliśmy igloo, które nie roztopi się nawet przez cały rok. W Lodowej Wiosce, na terenie, której stoi biały domek mieszka prawdziwy Eskimos i towarzyszy mu Renifer. Dom Eskimosa otwarty jest dla zwiedzających, a wesoły Eskimos zaprasza do wspólnych zabaw. Można spróbować np. swoich sił w łowieniu ryb z przerębla. Można poznać zwyczaje Eskimosów, posiedzieć w igloo i sprawdzić, czy i jak jest w nim ciepło.

Kolorowanie śniegu – biały kolor śniegu to jego najpiękniejsza barwa – naturalna. My bardzo cenimy naturalne piękno. Są jednak zabawy, które rozwijają kreatywność i dla takich przymykamy oko. Kupcie farby ekologiczne i zamieńcie śnieg w płótno malarskie. Kolorowy śnieg wygląda bardzo apetycznie – jeżeli chcecie go jeść, robicie to na własną odpowiedzialność. Idealna zabawa na ferie zimowe.

http://www.szwajcariabaltowska.pl/stacja-narciarska/10-kreatywnych-zabaw-na-sniegu-z-dzieckiem/

 

Copyright 2021  Szkoła Podstawowa Nr4 w Grudziądzu