Wycieczka do Czarnego Bryńska.

W dniach 8 – 9 listopada uczniowie klasy 6b odwiedzili Kujawsko – Pomorski Ośrodek Edukacji Ekologicznej i Ochrony Bioróżnorodności „Eko-Czar” w Czarnym Bryńsku. Celem wycieczki był udział uczniów w warsztatach przyrodniczych o różnorodności biologicznej  Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, zapoznanie ich z formami ochrony gatunków oraz siedlisk przyrodniczych, podniesienie świadomości w zakresie właściwych zachowań społecznych w odniesieniu do dziedzictwa przyrodniczego i historycznego regionu. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie zamku krzyżackiego w Radzyniu Chełmińskim.

Podczas pobytu w ośrodku uczniowie wyprawili się ścieżką ekologiczną po rezerwacie „Czarny Bryńsk”, gdzie poznały różne gatunki drzew, bacznie obserwowali, poznawali oraz podziwiali piękno przyrody. Po wyczerpujących i pełnych wrażeń marszach po ścieżce ekologicznej i po rezerwacie, uczniowie odpoczywali w pięknych pokojach ośrodka, otrzymali smaczny poczęstunek, a na koniec dostały drobne upominki za co serdecznie dziękujemy pracownikom ośrodka.