WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE

Ogólnopolski konkurs literacko-fotograficzny.

Ogólnopolski konkurs literacko-fotograficzny „(Pod)różne historie - O podróżach w pandemii”

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursach fotograficznym i literackim „(Pod)różne historie”.

W tegorocznej edycji tematyka konkursów dotyczy podróży w rzeczywistości dotkniętej pandemią. Nadesłane prace powinny przedstawiać przeżycia, refleksje czy spostrzeżenia uczestników. Podróż może być tu pojmowana sensu stricte jako wyprawa zrealizowana w okresie pandemii przy wszystkich wynikających z sytuacji ograniczeniach lub też opis wędrówki symbolicznej – metafizycznej, podróży marzeń przeżytej w wyobraźni, w czasie, podążaniu w głąb samego siebie, poszukiwaniu „nowych lądów" w czasie ograniczeń.

Prace oceniane będą przez organizatorów (Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku oraz Towarzystwo Działań Twórczych „Talent” w Białymstoku) w trzech kategoriach wiekowych: I kategoria: 8-11 lat, II kategoria: 12-15 lat, III kategoria: 16 lat i powyżej.

Termin nadsyłania prac na konkurs literacki upływa 29.04.2021 r.

Termin nadsyłania prac na konkurs fotograficzny upływa 9.05.2021 r.

Kryteria oceny:

a) prac literackich:

- zgodność z tematem konkursu,

- oryginalne ujęcie zagadnienia,

- poprawność stylistyczno-językowa, ortograficzna i interpunkcyjna,

- samodzielność wykonania pracy,

- ogólny wyraz artystyczny,

b) prac fotograficznych:

- zgodność z tematem konkursu,

- oryginalne ujęcie zagadnienia,

- samodzielność wykonania pracy,

- estetyka wykonania pracy.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu na stronie internetowej:  https://www.mdk.bialystok.pl/index.php/konkursy.

Jeżeli potrzebujecie pomocy w sprawdzeniu prac pod kontem poprawności językowej, kontaktujcie się z p. Emilią Suchorowską (poprzez czat na Teams).