KORONAWIRUS

Aplikacja STOP COVID

STOP COVID - STOP COVID - Portal Gov.plPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grudziądzu, zgodnie z poleceniem Głównego Inspektora Sanitarnego zwraca się z prośbą  o promowanie aplikacji STOP COVID, która może stanowić skuteczne narzędzie w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS CoV-2.

Aplikacja jest w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Monitoruje ona otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. „Zapamiętuje” każde spotkanie, które trwało więcej niż 15 minut i odbyło się w odległości poniżej 2 metrów. Jeśli np. dany użytkownik ma dodatni wynik testu – pozostali, z którymi miał kontakt w ciągu ostatnich 14 dni, otrzymają powiadomienie. Dzięki temu będą mogli ochronić siebie i innych. Aplikacja jest systematycznie udoskonalana. Za jej pomocą można np. po otrzymaniu informacji o kontakcie z osobą zakażoną zapisać się na test. Dostępna jest w kilku językach i działa na terenie Unii Europejskiej.

Szczególnie ważne jest, aby aplikację zainstalowało i używało jak najwięcej osób, mieszkańców naszego województwa. Zachęcam do umieszczania informacji na stronach internetowych i w mediach społecznościowych, a także promowania jej w środowisku lokalnym, w tym poprzez skierowanie działań informacyjnych do jednostek współpracujących z PIS, w tym placówek oświatowo-wychowawczych.

Materiały dotyczące aplikacji STOP COVID znajdują się na stronie: