Aktualności

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 dla szkół podstawowych uczniów klas pierwszych

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. por. Zbigniewa Kruszelnickiego ps. „Wilk” w Grudziądzu informuje, że w dniach od 01 lutego do 01 marca 2024r. prowadzone będą zapisy dzieci z rocznika 2017, które rozpoczną naukę w klasie pierwszej Szkoły Podstawowej nr 4 w roku szkolnym 2024/2025 (zapisy dotyczą dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły).

Rodzic/prawny opiekun zainteresowany rozpoczęciem nauki jego dziecka w naszej szkole zobowiązany jest do złożenia karty zgłoszenia dziecka do szkoły wraz z kartą zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej.

·        KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO KLASY PIERWSZEJ

·        KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ,

W przypadku wyrażenia woli uczestnictwa dziecka w zajęciach religii i/lub etyki prosimy o pobranie druku i złożenie go wraz z dokumentami --> druk

Już na etapie składania podań prosimy o wpisanie wszelkich próśb dotyczących przydziału do klas.

Natomiast w postępowaniu rekrutacyjnym dla dzieci spoza obwodu Szkoły Podstawowej nr 4, które przeprowadzone zostanie od 04 marca do 18 marca 2024r., brane będą pod uwagę łącznie następujące kryteria, którym przyznaje się odpowiednią liczbę punktów:

• zamieszkanie kandydata na terenie gminy – miasto Grudziądz – 10 pkt
• rodzeństwo kandydata uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 4 – 5 pkt
• w rodzinie kandydata występuje niepełnosprawność – 3 pkt
• ubieganie się o przyjęcie do szkoły zlokalizowanej najbliżej miejsca zamieszkania lub miejsca pracy jednego z rodziców – 3 pkt

Rodzic/opiekun prawny dziecka zamieszkałego poza obwodem naszej szkoły, a zainteresowany uczestniczeniem w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2024/2025, zobowiązany jest do złożenia wniosku o przyjęcie jego dziecka do szkoły wraz z wymaganymi dokumentami:

·        WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO KLASY PIERWSZEJ (spoza obwodu szkoły),

·        KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ.

W przypadku wyrażenia woli uczestnictwa dziecka w zajęciach religii i/lub etyki prosimy o pobranie druku i złożenie go wraz z dokumentami rekrutacyjnymi --> druk

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Zarządzenie Prezydenta Grudziądza dotyczące rekrutacji uczniów do szkół podstawowych na rok szkolny 2024/2025:

1. ZARZĄDZENIE NR 39/24 PREZYDENTA GRUDZIĄDZA z dnia 19 stycznia 2024r. w sprawie ustalenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2024/2025 dla szkół podstawowych prowadzonych przez gminę-miasto Grudziądz oraz załącznik do Zarządzenia Nr 39/24  Prezydenta Grudziądza z dnia 19 stycznia 2024r.

Ponadto przy rekrutacji uczniów do szkół zastosowanie ma uchwała Nr XXXV/25/17 Rady Miejskiej Grudziądza z dnia 29 marca 2017r. w sprawie określenia kryteriów obowiązujących w postępowaniu rekrutacyjnym do pierwszej klasy szkoły podstawowej, dla której organem prowadzącym jest gmina - miasto Grudziądz.